Biz Kimiz?yellowLine
Hizmetlerimiz
services
HizmetlerimizyellowLine
CN Mühendislik olarak insanları ve yapıları depremlerin yıkıcı etkilerinden korumak için hizmet sağlıyoruz. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, daha güvenli, daha dayanıklı yapılar oluşturmak için sismik risk değerlendirmeleri, güçlendirme ve mühendislik hizmetlerinde uzmanlaşmıştır.
Şirketimiz, müşterilerimizin sismik risklerini azaltmalarına ve yapıların güvenliğini sağlamalarına yardımcı olmak için birinci sınıf yapısal ve deprem mühendisliği hizmetleri sunmaktadır. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan özel çözümler geliştirmek için bilgi ve deneyime sahiptir.
Hizmetlerimizi inceleyiniz
arrow
Yapısal Tasarım Hizmetleri
Şirketimiz, çeşitli bina ve özel endüstriyel yapıların tasarımı ve analizinde uzmandır. Çevresel etkilere dayanıklı sağlam yapısal sistemler oluşturmak için gelişmiş yazılım ve teknolojiler kullanıyoruz.

Mühendislerimiz, verimlilik, maliyet etkinliği ve güvenliği dengeleyen yenilikçi tasarımlar geliştirmek için yükler, malzeme özellikleri ve çevre koşulları gibi faktörleri kapsamlı bir şekilde değerlendirir.Ayrıca, yüksek binaların ve kabuk beton yapıların tasarımında uzmanlığa sahibiz.
arrow
Deprem Performans Değerlendirmesi ve Güçlendirme
Mevcut yapıların depreme karşı güvenilirliğinin anlaşılması, bina sakinlerinin güvenliğini sağlamak ve hasarı en aza indirmek için çok önemlidir. Binaların performansını değerlendirmek ve uygun güçlendirme önlemleri önermek için kapsamlı sismik değerlendirmeler yapıyoruz.

Uzmanlarımız, zayıflıkları tespit etmek ve yapısal dayanıklılığı artıran ve ilgili bina yönetmeliklerini ve düzenlemelerini karşılayan etkili güçlendirme stratejileri geliştirmek için tahribatsız testler dahil olmak üzere en son teknikleri kullanır. Mevcut binaları depreme karşı korumak için sönümleme cihazları (viskoz sönümleyiciler, sürtünme sönümleyiciler, burkulması önlenmiş çaprazlar) gibi yenilikçi çözümler de kullanıyoruz.
arrow
Görsel İnceleme ve Durum Değerlendirmesi
Kapsamlı hizmetimiz, binaların ve çeşitli yapıların kapsamlı görsel denetimi ve durum değerlendirmesi sunarak müşterilere yapılarının genel sağlığı ve performansı hakkında değerli bilgiler sağlar. Deneyimli profesyoneller ve gelişmiş denetim tekniklerinden yararlanarak, gözle görülür bozulma, hasar veya zayıflık belirtilerini belirlemek için temeller, duvarlar, çatılar ve yapısal öğeler dahil olmak üzere çeşitli bina bileşenlerini titizlikle inceliyoruz.

Ek olarak, yapının bütünlüğü hakkında daha derin içgörüler elde etmek için tahribatsız test yöntemleri kullanıyoruz ve kusurları hasar vermeden tespit ediyoruz.Ayrıntılı raporlarımız ve uzman tavsiyelerimiz, müşterilerimizin bakım, onarım ve yapısal iyileştirmeler hakkında bilinçli kararlar almalarını sağlayarak binalarının uzun ömürlü, güvenli ve optimum performans göstermesini sağlar.
arrow
Dinamik ve Titreşim Mühendislik Hizmetleri
Şirketimiz, dinamik kuvvetleri anlamak ve yönetmek için yapıların analizine ve tasarımına odaklanan özel yapısal dinamik mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Rüzgar, deprem, titreşim ve makine kaynaklı kuvvetler gibi çeşitli dinamik yükler altında yapıların tepkisini değerlendirmek için ayrıntılı dinamik analizler yapıyoruz. Analiz sonuçlarına dayanarak, yapısal tasarımı optimize etmek, dayanıklılığı artırmak ve dinamik kuvvetlerin etkilerini azaltmak için öneriler sunuyoruz.

Uzmanlığımız, titreşimleri, rezonansları ve potansiyel yapısal hasarı en aza indirmek için ayarlanmış kütle sönümleyicilerin, titreşim sönümleyicilerin ve diğer dinamik kontrol cihazlarının tasarımını da kapsar. Kesinlik, doğruluk ve yeniliğe odaklanan yapısal dinamik mühendislik hizmetlerimiz, yapıların dayanıklı ve amaçlanan kullanım ömürleri boyunca dinamik yüklere dayanabilecek kapasitede olmasını sağlar.
© 2023 CN Mühendislik. All rights reserved.
Cn Logo